Victorie categorică pentru Fortuna, la ultimul meci în fața propriilor fani!

Vicecampioana de fotbal feminin Fortuna Becicherecu Mic a obținut un succes clar, cu 7-0 în fața nou-promovatei Selena Constanța, la ultimul meci din 2019 jucat în fața propriilor fani. Trupa din Banat rămâne, cu o rundă înainte de finalul turului, pe locul, 2, cu 24 de puncte acumulate.

Scorul l-a deschis Larisa Grigore, în minutul 28, după un început mai echilibrat de joc. Diferența a mărit-o Maria Neacșu în minutul 35, iar Grigore a stabilit scorul înainte de pauză la 3-0. În a doua repriză, Adina Rognean a mărit avansul la 4-0, iar în minutul 80, a venit alt gol al Nicoletei Deca. Peste două minute de la 5-0, a înscris și Alexandra Lunca, iar ultimul gol l-a reușit în minutul 88, Claudia Bistrian.

Bănățencele vor termina meciurile oficiale din acest an în 30 noiembrie, cu o deplasare grea, pe terenul celor de la Vasas Femina Odorhei.