Duș rece pentru Informatica, la Dunăre! Atmosferă tensionată în clubul timișorean

Echipa de futsal Informatica Timișoara a pierdut la cel mai drastic scor din acest sezon, cu 8-0, pe terenul celor de la United Galați, în prima etapă din retur. În club, situația este destul de tensionată, iar acest rezultat ar putea duce la schimbări pe banca tehnică, mai ales că, din informațiile noastre, între conducere și Hugo Costa au existat divergențe.

Gazdele au deschis scorul din minutul 3, prin Constantin Burdujel. Diferența a crescut rapid, după ce a marcat și Octavian Cireș, iar apoi, și Cristian Obadă. Până la pauză, a marcat și Sergiu Tacot, iar la vestiare s-a intrat cu 4-0. În repriza a doua, moldovenii au înscris repede, prin același Cireș. Tacot a mai înscris două goluri, iar tabela a închis-o tot Cireș. Informatica rămâne tot cu 7 puncte. Joi, se judecă recursul în cazul datoriei către Mimi Stoica, iar clubul speră să recupereze cele 2 puncte de penalizare. Până atunci, echipa rămâne sub locurile ce duc în play-off.

Informatica va juca din nou luni, 18 noiembrie, de la ora 18 acasă, cu Futsal Klub Odorheiu Secuiesc.