AS Berzasca i-a dat emoții liderului. Condusă la pauză, CSM Școlar a întors rezultatul în actul secund (VIDEO)

CSM Școlar Reșița a avut mult de luptat în Valea Domanului pentru a-și adjudeca toate cele trei puncte în meciul cu AS Berzasca, din etapa a 26-a a Ligii a IV-a Caraș-Severin la fotbal.

După ce cu o zi mai devreme Voința Lupac reușea scorul campionatului (35-0 cu CS Negrea) și trecea temporar pe prima poziție a clasamentului, CSM Școlar nu avea altă variantă decât victoria pe teren propriu cu incomoda AS Berzasca. Oaspeții nu s-au lăsat deloc intimidați de numele adversarului și nici de faptul că jucau chiar în fieful acestuia și au dat o replică neașteptat de bună uneia dintre pretendentele la promovare. Și chiar au ținut-o în șah pe CSM Școlar minute în șir, iar când au mai și reușit să înscrie în minutul 23, prin Lucian Popescu, cu un șut de senzație de la aproximativ 30 de metri, mingea atingând și bara din dreapta lui Petruț, lucrurile s-au complicat rău de tot pentru gazde. Deși au trimis mingea de două ori în bară în prima repriză, prin Liuba și Costescu, la vestiare oaspeții au intrat în avantaj. Un avantaj fragil, anulat însă în actul secund, când elevii lui Leo Doană au punctat de două ori, mai întâi prin Flavius Costescu, apoi prin Laurențiu Breșneni, direct din lovitură liberă. CSM Școlar a învins cu 2-1 pe AS Berzasca, într-un meci încheiat pe o furtună puternică. CSM Școlar revine în fruntea clasamentului, având cu trei puncte mai mult decât ocupanta poziției secunde, Voința Lupac. Până la finalul sezonului mai sunt patru etape, iar specialiștii spun că verdictul va fi dat chiar în ultima dintre ele, când CSM Școlar și Voința Lupac se vor duela în Valea Domanului.