Un bărbat a dispărut de acasă, din Timișoara, iar poliția a fost anunțată după câteva zile. În acest interval, un cadavru a fost găsit spânzurat. Acum, polițiștii au corelat cele două cazuri.
Filmul evenimentelor ar putea fi următorul. În 5 mai, Alexandru Viorel Iorgovan a plecat de acasă și nu a revenit. În 9 mai, familia a anunțat Poliția, care a cerut ajutorul populației în 14 mai.
În 7 mai, autoritățile au descoperit o persoană spânzurată pe Slaiul Nicolae Titulescu din Timișoara. Acum, medici legiști au stabilit că trupul este al persoanei dispărute.
„La data de 15.05.2024, în urma verificărilor efectuate de către polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Timiș împreună cu polițiștii Serviciului Criminalistic Timiș cu privire la identificarea cadavrului găsit spânzurat de o schelă în data de 07 mai a.c ., pe strada Splaiul Nicolae Titulescu din municipiul Timișoara, facem precizarea că acesta aparține numitului Iorgovan Alexandru, a cărei dispariție a fost mediatizată în cursul zilei de ieri”, a transmis IPJ Timiș.
Clientii IONELA SRL pot plati contravaloarea serviciilor de salubritate in magazinele partenere PayPoint Romania. Asadar IONELA SRL impreuna cu ADI Intercom Deseuri Caras Severin in baza contractelor de delegare...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281