Metalul Reșița a pierdut sâmbătă, scor 1-3, derbiul suferinței din Liga a II-a, cu CS Balotești și s-a depărtat considerabil de locul care asigură salvarea de la retrogradare.
În ciuda eșecului cu contracandidata directă, patronul Metalului crede în continuare în evitarea retrogradării. Și asta pentru că jocul echipei n-ar fi fost deloc rău.
„Am jucat foarte bine, am dominat 90 de minute, dar am luat trei goluri copilărești. Jocul ne dă speranțe pentru viitor, că mai e timp. Nu vom retrograda, ca sunt probleme mari la alte echipe… Practic, nu am avut șansă și sunt convins că vom recupera cele 10 puncte dintre noi și Balotești! Ăsta e fotbalul, au învins cei care au marcat mai multe goluri, nu cei care au jucat mai bine!”, a declarat finanțatorul rosso-nerilor care joacă la Ștefănești, pentru Sport Total FM.
Administrația orașului de pe Valea Bistrei lucrează la un proiect pentru consolidarea clădirii spitalului și așteaptă semnarea contractului pentru dotarea ambulatoriului. Spitalul Orășenesc Oțelu Roșu ar putea beneficia, în...
Alina Dragomir |
27 June 2026
Cristian Rădoi |
26 June 2026
PSD amenință cu anticipatele! Grindeanu îl umilește pe Bolojan!
Ioana Toma |
26 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

