Barca Torma-Moiseș începe să se clatine?! Edilul-șef de la malul Dunării nu spune „nu” atunci când vine vorba despre schimbarea viceprimarului.
Înlocuirea lui Adrian Moiseș cu unul din actualii consilieri social-democrați, Gioaca Ianosevici, ca urmare a unui plan ticluit de Luminița Jivan și Adrian Torma îl fac pe șeful administrației de la Moldova Nouă să explice, evaziv, cum stau lucrurile, la momentul actual: „În acest moment, există în Moldova Nouă o coaliție între Partidul Național Liberal și Uniunea Sârbilor, o coaliție care, deocamdată, este stabilă”.
Adrian Torma spune că, dacă această modificare va surveni, ea va fi comunicată publicului, sigur, decizia fiind susținută cu argumente: „Dacă vor apărea eventuale modificări, evident că le vom anunța! Atât că se-ntâmplă, cât și argumentele care stau în spatele unei posibile viitoare modificări”.
Pentru a calma opinia publică și pentru a nu produce valuri pe acest subiect, șeful administrației de la malul Dunării concluzionează, pentru expressdebanat.ro: „Tot ceea ce trebuie să fac eu, ca primar și fiecare dintre noi, ca reprezentanți ai partidelor politice este să căutăm soluțiile cele mai bune pentru a aduce starea de bine în comunitatea noastră, în orașul Moldova Nouă. Dacă vor fi eventuale modificări, toate vor avea în spate acest argument: binele comunității”.
Universitatea de Vest din Timișoara organizează în 2026, în parteneriat cu COSR, pentru prima dată în România, Conferința Europeană de Psihologie Sportivă. Organizată o dată la doi ani de...
Facultatea de Medicină din cadrul UVVG a atras studenți din aproape 50 de state ale lumii
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281