Aflați de o săptămână în Turcia, elevii lui Pană au susținut trei jocuri amicale, cu a doua clasată în liga a doua maghiară, Dunaújváros, cu echipa secundă a lui Karpaty Liov, şi ieri, cu ocupanta locului șase din prima ligă a Moldovei, FC Milsami.

Rosso-nerii sunt neînvinși în amicalele din Antalya, înregistrând două remize și o victorie. După egalul 1-1 cu Dunaujvaros, reşiţenii s-au impus în faţa ucrainenilor de la Karpaty II. Opriţa şi Breşneni au marcat pentru Metalul în prima repriză, pentru ca Neagoe să înscrie al treilea gol al Metalului în partea a doua a amicalului.

Într-un alt test susținut duminică, bănățenii au jucat împotriva moldovenilor de la FC Milsami, ocupanta locului șase în Divizia Națională a vecinilor de peste Prut. Scorul a fost egal, 1-1. Moldovenii au marcat primii, prin atacantul Vitalie Zlatan, reșițenii egalând în finalul celei de-a doua reprize prin golul superb înscris din afara careului de Breșneni.

YouTube video

Metalul în amicalul cu Karpaty Lvov II: Pascal – Besart, Apostol, Nogo, Murgoci – Szabo, Vaştag, Breşneni, O. Vasile – Opriţa, Mureşan. Au mai intrat: Zimmermann – R. Cristian, Popescu, Liuba, Vădrariu, Neagoe, Enescu, Dragu, Stoica şi Făgărăşanu.

Metalul în amicalul cu FC Milsami: Zimmerman – R. Cristian, Nogo, Popescu, Liuba – Dragu, Neagoe, Enescu, Vădrariu – Stoica, Enciu. Au mai intrat: Pascal – Apostol, Vaştag, Opriţa, Breşneni şi S. Mureşan.