Un nou succes așteptat pentru handbaliștii de la SCM Poli

SCM Poli a câștigat din nou, de data aceasta pe teren propriu, la scorul de 30-24 cu CSM Bacău. Cu acest rezultat, elevii lui Pero Milosevic au urcat pe locul 6, cu 46 de puncte, cu mențiunea că următoarea clasată, Steaua, are momentan un meci mai puțin.

Meciul a fost controlat de gazde, dar și băcăuanii au avut momente în care au fost la conducere. Ultima dată, în minutul 19, la 6-7. Timișoara s-a instalat la conducere și după 12-10 la pauză, în a doua repriză, a avut și un avantaj de 8 goluri. Au marcat pentru Poli: Sadoveac 7, Marjanovic 4, Păiuș 3, Dragas 3, Milosevic 2, Pribanic 2, Irimescu 2, Cîmpan 2, Neamțu 1, Fenici 1, Șania 1, Trif 1, Bote 1. Pentru CSM Bacău, Gal și Drăgan au dat câte 5 goluri fiecare.

Următorul meci pentru SCM Poli este la mijlocul săptămânii vitoare, la Focșani.