Parapetul de beton de pe malul Bârzavei a fost salvarea pentru un autoturism. Mașina a fost proiectată în afara părții carosabile de un automarfar care nu și-a păstrat banda de circulație.
Incidentul a avut loc chiar în Centrul Civic, în curba de la Centrul de Transfuzie Sanguină. Un automarfar din Hunedoara a încercat să schimbe banda fără să se asigure şi a proiectat un autoturism marca Skoda în zidul de protecţie de pe malul Bârzavei, trecând milimetric pe lângă un stâlp solid, folosit pentru linia de contact a tramvaiului şi iluminatul public.
Din fericire, nu au fost rănite persoane, accidentul soldându-se doar cu pagube materiale, fapt pentru care cei doi şoferi s-au înţeles amiabil. Circulaţia pe Bulevardul I. L. Caragiale se desfăşoară restricţionat pe un sens de mers, cel spre cartierul Govândari.
George Simion a venit miercuri seară la Timișoara ca să lanseze planul său pentru dezvoltarea României. La intrarea în sediul de partid din zona Pieței Unirii a fost așteptat...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281