Un bărbat din Timiș, căutat în toată Europa pentru trafic de migranți, a fost prins în Austria.
Tânărul de 29 de ani a fost adus în țară, la începutul acestui an, sub escortă și a ajuns direct în spatele gratiilor.
„Acesta a fost adus din Austria, având emis de către Curtea de Apel Timișoara. Pe numele lui era emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, de 790 de zile”, a transmis Poliția Română.
Un alt bărbat, din Arad, urmărit internațional pentru furt, a fost prins în Franța și adus în țară.
Senatorul USR de Timiș, Sorin Șipoș, spune că Guvernul Veștea nu poate fi învestit fără voturile AUR și acuză partidul condus de George Simion că ar putea face jocurile...
Cristian Rădoi |
22 June 2026
Simion îl invită pe Veștea la sediul AUR: Am auzit că este nevoie de AUR, îl așteptăm până la 20.00
Raluca Pantea |
22 June 2026
Cosmin Șandru: PNL Timiș este condus de subalternii PSD și de pesediști vopsiți în galben
Cristian Rădoi |
22 June 2026
Se închide cantina socială din Timișoara. Ce se întâmplă cu beneficiarii
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

