Timișoara, un nou succes cu Dinamo!

Baschetbaliștii de la SCM Timișoara s-au impus fără probleme, cu 91-76, în meciul jucat pe terenul lui Dinamo, din seria partidelor de clasament. Deoarece alb-violeții au câștigat și primul meci, urmează să joace pentru locul 5.

Chiar dacă Timișoarei i-a lipsit Vukosavljevic, ușor accidentat, Leii au condus mai tot timpul. După primul sfert, tabela arăta 20-28, iar la pauză, 40-46. După trei sferturi, tabela indica aproximativ același ecart, 61-70, dar diferența crescut în favoarea bănățenilor până la final. Brown a marcat cele mai multe puncte ale Timișoarei, 26, urmat de  Komatina și Pesakovic, cu 17 fiecare, Randolph, cu 15, Baciu și Stojadinovic, cu 7 fiecare și Diculescu, cu 2. Cel mai bun marcator al „câinilor” a fost Badiu, cu 23 de puncte.

SCM Timișoara va fi prima gazdă și a seriei pentru locul 5, care se deschide în Banat, miercuri, de la ora 18.