Un tânăr din Timișoara a fost oprit, duminică dimineața, pentru un control pe Aleea Pădurea Verde. Oamenii legii au găsit mai multe droguri în mașină.
Controlul a avut loc, duminică, în jurul orei 05:00. La testul cu drugtest, polițiștii au descoperit că șoferul de 19 ani consumase canabis, amfetamină și metamfetamină.
„De asemenea, în urma efectuării controlului autoturismului, polițiștii au descoperit și ridicat în vederea continuării cercetărilor, 4 pachețele care conțineau un praf de culoare albastru/roșu, o pastilă de culoare galbenă, o pungă cu mai multe pastile de culoare mov și o pungă de aproximativ 100 de grame cu muguri de vegetație de culoare verde/oliv”, a transmis IPJ Timiș.
Tânărul s-a ales cu dosar penal pentru conducerea unui autovehicul sub influența substanțelor psihoactive și deținere de droguri în vederea consumului propriu.
Agenția pentru Dezvoltare Regională Vest a semnat deja primele 100 de contracte de finanțare din noul Programul Regional Vest 2021-2027. Valoarea investițiilor finanțate până acum pentru regiune este de...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281