SCM Poli va avea un adversar pe măsură în sferturile de finală ale Cupei României

Handbaliștii de la SCM Poli și-au aflat ultimul adversar de dinainte de Final Four-ul Cupei României. Elevii lui Pero Milosevic vor da piept cu Minaur Baia Mare, într-un meci ce se va disputa în deplasare.

Timișorenii au trecut duminică cu 27-24 de CSM Bacău, în optimi. Practic, anul acesta, bănățenii mai au de jucat două partide. Prima, miercuri, pe terenul Potaissei Turda, ca primă etapă a returului Ligii Zimbrilor, iar apoi meciul eliminatoriu din sferturile cupei. Partida va fi ori sâmbătă, ori duminică, la Baia Mare. O perioadă dificilă pentru handbaliștii timișoreni, cărora le lipsesc accidentații Dragas și Pribanic, dar și portarul Kocic, „prins” în Serbia cu probleme cu viza.

După sferturi, se va juca turneul Final Four, anul viitor. Iată celelalte trei partide din sferturi: