Sâmbătă neagră pentru echipele de volei din Banat. Agroland și Lugojul nu au câștigat niciun set

Penultima rundă din turul campionatului de volei a adus partide dificile pentru CSM Lugoj și UVT Agroland Timișoara. Ambele au pierdut cu 3-0 și ambele în 61 de minute, cu adversare din prima parte a clasamentului.

La Târgoviște, Lugojul a avut parte de un meci fără mare istoric. Primele două seturi au fost câștugate de gazde cu 25-17 și 25-16, iar ultimul, cu 25-10. Pentru elevele lui Ugljesa Segrt, a fost ultimul meci oficial din 2018, deoarece în ultima rundă vor sta, în condițile în care Divizia A1 de volei feminin a rămas cu nouă echipe. Lugojencele au terminat turul cu 8 puncte.

Agroland a jucat acasă, în Sala Oituz, cu campioana CSM București. „Tigroaicele” au luat primele seturi cu 25-15 și 25-14, iar apoi au terminat ultimul set cu 25-18. Timișorencele vor juca săptămâna viitoare un meci mai accesibil, pe terenul celor de la CSU Belor Galați.

Sursă foto: facebook.com/CSM-Lugoj-volei