Ripensia a pierdut al patrulea amical din Antalya. Elevii lui Alex Pelici au primit patru goluri

Roș-galbenii de la Ripensia au pierdut din nou un amical în cantonamentul din Antalya, de data aceasta cu locul 19 din liga secundă rusă, Sibir Novosibirsk. După un 3-1 încasat de la U Craiova 1948, acum a fost 4-1 cu Sibir.

Rușii au început bine meciul și au marcat două goluri până în minutul 25. Ripensia a redus diferența după o fază fixă bătută de Toma, când Zaluschi a trimis cu capul în poartă. Până la pauză, Dumiter a ratat două ocazii singur cu portarul, iar rușii au marcat din nou. După 3-1 la jumătatea meciului, doar Sibir a mai înscris în repriza secundă.

Ripensia: H. Moldovan (Dobre 60) – Străuţ (Ad. Popa 75), Tînc, Hecsko (Apro 61), C. Toma – Burdeţ (Stoi 46), Anghelina (Ţieranu 75) – Ad. Popa (Monea 46), Zaluschi (Cluci 75), Dumiter – Bădăuţă (Chera 56).

Următorul amical al Ripensiei va fi joi, cu Proleter Novi Sad, locul 7 din prima ligă a Serbiei. Vineri, echipa revine în țară.