ACS Poli a pierdut și al doilea amical din Antalya. Un jucător din ligile inferioare belgiene, transferat în ziua partidei

ACS Poli a cedat și în al doilea amical din Antalya, jucat cu cea mai bine clasată echipă din liga secundă ucraineană, Dnipro 1. Alb-violeții au cedat cu același scor ca și cu slovacii de la Ruzomberok, 1-0, în ziua venirii lui Josias Roulez, jucător de 22 de ani.

Noul fotbalist are cetățenie dublă, congoleză și belgiană, și are ca post de bază cel de mijlocaș dreapta, dar poate juca și în centru sau în stânga. În meciul cu Dnipro, Răzvan Began a scos două mingi în prima repriză. Timișorenii au ratat ocazii prin Golda și Rogoveanu până la pauză. În repriza secundă, Cristian Avram a fost și el pe fază la un șut al adversarilor, iar Drăghici a irosit o ocazie. Golul a venit în minutul 85, când Kulis a marcat cu capul, iar timișorenii reclamă două penalturi neacordate.

ACS Poli: Began – Bilia, Paramatti, Ghidurea, Vl. Olteanu – D. Munteanu, L. Oprea – Motreanu, Rogoveanu, Golda – Oct. Drăghici.

Au mai intrat: Codrea, Bîrnoi, Roulez, Cr. Avram, Dav. Pop, Stere.

Joi, ACS Poli dispută un nou amical, cu Fredericia, locul 3 din liga secundă daneză.