De Ziua Internațională a Copilului, parcul central din Mehadia pregătește surprize pentru cei mai mici locuitori ai comunei.
Jocuri distractive, minidiscotecă, picturi pe față, desene pe asfalt și personaje iubite din desene animate. Toate se vor regăsi în parcul central din Mehadia de Ziua Copilului. „Nu puteam să lăsăm să treacă această zi fără să aducem bucurie în sufletele celor mici, care peste câțiva ani vor avea ca amintire aceste momente, vă invităm, dragi părinți, să vă însoțiți copiii în parcul central al Mehadiei pentru a petrece clipe de neuitat alături de personajele lor preferate din desene animate.”, spune primarul Grigore Bardac.
Mickey Mouse, Minnie Mouse și Superman se vor juca și vor cânta împreună cu cei mici. Totul va fi posibil cu ajutorul actorilor animatori de la Teatrul Cortina din Drobeta Turnu Severin.
Petrecerea începe miercuri, 1 iunie, la ora 11.00.
Un bărbat din Măureni s-a trezit cu Poliția la ușă după ce a scos la vânzare pe Facebook mai mulți căței cu urechile cupate! Polițiștii din cadrul Biroului pentru...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281