Marian Pană a debutat excelent pe banca Reșiței, cu o victorie categorică și o prestație bună a jucătorilor, în meciul disputat ieri, în Valea Domanului, scor 2-0 împotriva Minerului Motru.
Ultimele rezultate l-au mulțumit pe Pană și acesta speră și are încredere că va face o treabă excelentă la echipa din Valea Domanului. Obiectivele tehnicianului sunt clare, terminarea campionatului în primele șase locuri, pentru a putea accede în play–off, apoi încercarea de a promova pe prima scenă a fotbalului: ,,La semnarea contractului am discutat clar cu domnul Rufă, avem ca obiectiv clasarea în primele șase, pentru a intra în play–off și apoi cu Dumnezeu înainte… Eu am convingerea că această echipă va reuși să își atingă acest obiectiv”, a declarat Marian Pană.
În etapa următoare, Metalul Reșița va juca în deplasare cu FC Olt Slatina, echipă clasată pe locul opt, la trei lungimi de CS Metalul Reșița, care ocupă în prezent locul cinci, cu șapte puncte, la trei puncte de liderul Gloria Bistrița.
Serviciul de urgență 112 va beneficia de una dintre cele mai importante modernizări din ultimii ani. Guvernul a aprobat un proiect care prevede extinderea și digitalizarea sistemului prin introducerea...
Express de Banat |
19 June 2026
Express de Banat |
19 June 2026
Dani Stanciu |
19 June 2026
La A(CSM)Reșița, aceeași „tactică de joc” și cu Lolea! La intimidare!
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

