Echipa pregătită de Viorel Lolea a încheiat sezonul cu o victorie în meciul de baraj şi, din toamnă, va evolua pe a treia scenă a fotbalului românesc, alături de alte două reprezentante ale judeţului, CSM Reşiţa şi FC Caransebeş.
La capătul unui meci dramatic, disputat pe stadionul din Severin, Muncitorul Reşiţa a învins cu 2-1 Voinţa Ţicleni şi şi-a câştigat un binemeritat loc în Liga a III-a. Reşiţenii au condus la pauză cu 1-0 reprezentanta judeţului Gorj, dar s-au văzut egalaţi dintr-un penalty discutabil. Fotbaliştii antrenaţi de Viorel Lolea au avut puterea să revină în joc şi să preia din nou conducerea. Ultimele minute însă, Muncitorul le-a jucat cu doi oameni mai puţin şi a fost sancţionat cu încă o lovitură de pedeapsă. Portarul a fost pe minge şi a dus Reşiţa în Liga a III-a.
„Ne-am făcut meciul greu. E o bucurie fantastică. Felicit întreaga echipă şi sper să facem o figură frumoasă în Liga a III-a. Mulţumesc suporterilor şi tuturor celor care au fost aproape de echipă”, a declarat pentru Express de Banat, antrenorul Viorel Lolea.
Locuitorii comunei Cornereva sunt invitați miercuri, 24 iunie, la „Sărbătoarea Sânzienelor”, care va avea loc în satul Dobraia. Evenimentul, devenit deja o tradiție pentru comunitate, promite o zi plină...
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

