Un tânăr de 17 ani a anunțat, duminică, autoritățile de faptul că ar fi sechestrat de trei persoane într-un bar de pe strada Dacilor din Timișoara. Polițiștii au întocmit dosar penal pentru lipsire de libertate și i-au amendat pe participanți pentru că nu au respectat regulile impuse în pandemie.
Apelul adolescentului la 112 a venit duminică în jurul orei 11. Mai multe echipaje s-au dus pe strada Dacilor, la indicațiile băiatului, iar într-un bar au identificat 12 persoane care participau la o petrecere privată.
„Toate persoanele prezente au fost conduse la sediul Secției nr. 1 Poliție Urbană Timișoara. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lipsire de libertate. Toate persoanele prezente la petrecerea privată au fost sancționate contravențional, conform prevederilor Legii nr. 55/2020, cu suma de 27.500 lei.”, transmite IPJ Timiș.
Potrivit sursei citate, pe numele organizatorului a fost întocmit un dosar penal pentru zădărnicirea combaterii bolilor.
George Simion a venit miercuri seară la Timișoara ca să lanseze planul său pentru dezvoltarea României. La intrarea în sediul de partid din zona Pieței Unirii a fost așteptat...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281