Izgonit din Valea Domanului, Cătălin Rufă a mutat în vară echipa la Snagov. Echipă doar cu numele, pentru că jucătorii lipseau cu desăvârșire.
Deși nimeni nu-i mai dădea vreo șansă și toți vedeau deja proiectul Metalul Reșița îngropat, acționarul majoritar s-a ambiționat și le-a răspuns prin noua față a echipei. Care deși joacă la 500 de kilometri de Valea Domanului (mai exact 542 km) se numește tot Metalul Reșița. După un început timid, în lot fiind doar juniori, încet-încet lucrurile s-au schimbat și au apărut jucători cu nume, unii cu evoluții pe prima scenă a fotbalului românesc.
Metalul a început să câștige, să acumuleze puncte și dă semne că poate ieși din zona fierbinte a clasamentului. 2-1 cu CS Balotești (acasă), 2-1 cu ACS Berceni (deplasare), 3-2 cu Academica Clinceni (deplasare) și 0-0 cu CS Mioveni (acasă, sâmbătă, în etapa a 13-a) sunt rezultatele care i-au adus Metalului cele 10 puncte din clasament.
În meciul de sâmbătă cu CS Mioveni, echipă antrenată de Alexandru Pelici, Metalul Reșița a jucat cu: Kololo – Dănănae, Cioranu, C. Dima, B. Stancu, Tassin, S. Ghiga, Cr. Ionescu, D. Matei, Pădureţu, Buduroi. Rezerve: Samoilă – Skraparas, Selishta, Jamali, R. Petre, M. Ciobanu, F. Paraschiv. Antrenor: Mihai Stoica.
Metalul Reșița este pe locul 17, cu 10 puncte.
Universitatea de Vest din Timișoara organizează în 2026, în parteneriat cu COSR, pentru prima dată în România, Conferința Europeană de Psihologie Sportivă. Organizată o dată la doi ani de...
Facultatea de Medicină din cadrul UVVG a atras studenți din aproape 50 de state ale lumii
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281