Informatica Timișoara, egalată în ultimul minut la Călărași

Campioana României la futsal, Informatica Timișoara, a terminat la scorul de 4-4 meciul jucat în deplasare la Dunărea Călărași, în a doua etapă din retur. Deși au condus o mare parte din meci, alb-violeții au fost egalați de gazde tocmai pe final.

După un start echilibrat, Informatica a deschis scorul în minutul 11, prin Daniel Araujo. Cesar Riberiro de la gazde a văzut cartonașul roșu, iar un minut mai târziu după ce gazdele au rămas în inferioritate, Dimotr Bondar a mărit diferneța la 0-2. Timișoara a fost egalată însă până la pauză, după golurile din minutele 19, respectiv 20, reușite de Coelho Rodrigo și de Marian Plugaru. La reluarea jocului, Dunărea a marcat rapid, prin același Coelho. În minutul 24, Denys Ovsiannikov a egalat la 3-3, iar Vali Ilaș a marcat pentru 3-4 în minutul 37. Călărășenii au reușit însă egalarea în ultimul minut, prin Plugaru.

Runda viitoare, peste două săptămâni, Informatica va juca acasă cu Autobergamo Deva.

Sursă foto: facebook.com/pg/csinformaticatimisoara