Primarul stațiunii Băile Herculane s-a săturat de mizeria din unele zone, așa că a trecut la curățenie. Pentru început, și-a pus ținta pe zona situată între blocurile ANL, pe care a catalogat-o drept „focar de infecție”.
Primarul liberal Cristian Miclău vrea să înlăture orice urmă de lipsă de civilizație din stațiune, așa că a început curățenia. După ce a pregătit centrul vechi pentru târrgul de Crăciun, edilul s-a axat pe zona dintre blocurile ANL, acolo unde fosta firmă de construcții a Consiliului Local și-a lăsat de izbeliște mai multe barăci. „În zona blocurilor ANL, constructorul care a existat la un moment dat în staţiunea noastră, SC Construct 104, a amenajat nişte barăci din fier, altele din cărămidă şi beton. Acum acolo este focar de infecţie. Erau inclusiv găini acolo”, a declarat Cristian Miclău, primarul din Băile Herculane.
Pentru a aerisi zona și pentru a-i reda o utilitate, edilul-șef vrea să amenajeze pe acel teren un parc de joacă și locuri de parcare.
George Simion a venit miercuri seară la Timișoara ca să lanseze planul său pentru dezvoltarea României. La intrarea în sediul de partid din zona Pieței Unirii a fost așteptat...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281