Handbaliștii de la SCM Poli au cucerit și reduta Bacăului

SCM Poli a bifat o nouă victorie în deplasare în Liga Zimbrilor, la scorul de 26-23 cu CSM Bacău. Alb-violeții lui Pero Milosevic au dominat meciul destul de categoric, peste nivelul ilustrat de scorul final.

Practic, cei de la Poli au condus în permanență, cu excepția momentului de 3-3 din minutul 8, când băcăuanii au egalat. La pauză, scorul a fost 14-16, după ce o bună parte din meci, timișorenii au avut două goluri avantaj. Ulterior, diferența a crescut în repriza secundă, când tabela a indicat și 20-26.

Marjanovic a fost cel mai bun marcator al Timișoarei, cu 8 goluri, urmat de Sadoveac și Fenici, fiecare cu câte 5 goluri, Orbovic, cu 4 goluri, Vuk Milosevic, cu 2 goluri, și Irimescu și Cîmpan, fiecare cu 1 gol. Valentin Anton a fost cel mai bun marcator al gazdelor, cu 6 reușite.

SCM Poli va disputa următorul meci acasă, miercuri, de 17,30, cu CSM Focșani.