Serbările verii, eveniment organizat în premieră de administraţia locală a oraşului de pe Valea Bistrei, sunt un adevărat succes.
Distracţia continuă şi astăzi pe platoul din faţa combinatului din oraş, locaţie în care, aseară, publicul a fost pur şi simplu electrizat de artiştii care au urcat pe scenă. Momentul serii a fost show-ul lui Silviu Paşca, unul dintre remarcaţii de la „Vocea României”.
Simpaticul Silviu şi bandul său au fost la înălţime. Au interpretat piese cunoscute ale unor artişti de talie mondială, aşa cum ardeleanul stabilit în Banat a făcut şi la show-ul de la Pro Tv, dar a cântat împreună cu aproape 2.000 de fani şi hitul său „Şase vieţi”, care face senzaţie în toate cluburile. Silviu a început să vorbească ardeleneşte după ce a văzut reacţia publicului, recunoscând că face asta doar când este foarte emoţionat.
[slickr-flickr search=”sets” set=”72157635020289253″]
Seara s-a încheiat pe acordurile chitarelor electrice ale celor de la Desant, trupă de rock adevărat, care nu mai are nevoie de nicio prezentare.
Localnicii au plecat acasă entuziasmaţi de atmosfera electrizantă, iar unii dintre ei şi cu surprize din partea celui mai rapid caricaturist din lume, Ştefan Popa Popa’s, invitat special pentru acest eveniment. Lumea s-a declarat încântată de Serbările verii, eveniment iniţiat de primarul Luca Mălăiescu, cel care le-a promis localnicilor că-i face să mai uite de grijile cotidiene.
[slickr-flickr search=”sets” set=”72157635020320427″]
Studenți din 50 de țări sunt în Timișoara, unde participă la festivalul internațional ISWinT. Au adus cu ei frânturi din cultura și tradițiile lor. ISWinT este un festival internațional,...
Asistență tehnică pentru stadionul nou din Timișoara, pe 86 de luni
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281