[FOTO] HC Adrian Petrea, egal dramatic cu Dinamo

HC Adrian Petrea Reșița și Dinamo București au remizat astăzi la Sala Polivalentă, 33-33, în etapa a VI-a a Ligii Zimbrilor. Campioana a pierdut primele puncte în actuala ediție de campionat.

Ambele echipe s-au succedat la conducere pe tabela de marcaj, iar cu 15 minute înainte de final, Reșița avea un avantaj de patru goluri.La Reșița, Shota Tevzadze a apărat o aruncare de la șapte metri în ultimele secunde în fața lui Sajad Esteki și a făcut ca tabela să rămână la 33-33. Principalul om al meciului a fost însă sârbul Reșiței, Dusan Trifkovic, care a încheiat partida cu 14 goluri marcate, dintre care șase din aruncări de la șapte metri!
[slickr-flickr search=”sets” set=”72157673483962670″]
Trifkovic a marcat inclusiv ultimele două goluri ale partidei, egalând de la 31-33. Trebuie remarcat însă faptul că reșițenii au avut un avantaj de patru goluri în minutul 45 al meciului.