FC Caransebeș și Metalul Reșița, victorii în startul campionatului!

Ambele echipe ale județului s-au impus astăzi în fața adversarilor, spre deliciul suporterilor din cele două municipii.

Metalul a făcut o figură frumoasă în deplasare, unde s-a confruntat cu AFC Fortuna, formație pe care a reușit să o înfrângă la diferență de un gol. Emoțiile începutului de campionat s-au făcut simțite în primele momente de joc, mai ales că, în minutul 12, Honciu a înscris pentru formația gazdă. Deși începutul a fost mai greu pentru oaspeți, suporterii reșițeni au reușit să aplaude o victorie frumoasă. În minutul 82, Anițoiu centrează de pe partea stângă şi Claudiu Ionescu reuşeşte egalarea cu o lovitură de cap. Minutul decisiv al meciului a fost însă 89, atunci când Octavian Vasile pătrunde în careu cu mingea la picior şi înscrie cu un şut la colţul lung. Rezultat final: 2-1 pentru reșițeni!

Victorie și la gugulani
Și FC Caransebeș s-a descurcat bine astăzi în debutul lor de trupă de Liga secundă, reușind să îi învingă acasă pe Olimpia Satu Mare, echipă care speră la promovare la finele campionatului. Scorul a fost deschis cu capul de Manea, în minutul 14, în urma unui corner, și așa a rămas până la fluierul de final al meciului.

Rămâi cu Express de Banat, revenim cu declarațiile oficialilor!