Dumbrăvița a participat cu opt jucătoare la Cupa României de tenis de masă

În decembrie a fost programată ultima mare competiție majoră din tenisul de masă românesc. Cupa României la individual s-a disputat la Arad, iar clubul din Dumbrăvița a avut nu mai puțin de opt sportive participante.

Cel mai bun rezultat l-a obținut Mihaela Ilie, care a fost pe locul 17. Sora sa geamană, Andreea Zanfir a obținut locul 19, în timp ce dintre jucătoarele consacrate, Angelica Toma a luat locul 23. Clubul a participat la competiție și cu jucătoare mai tinere. Este vorba de Maria Gîrlea, care a obținut locul 49, Natalia Brânză, de pe locul 54, Andreea Balint, pe locul 58, Maria Vlad, clasată pe locul 78 și Dora Moldovan, pe locul 97.

Miza pentru Dumbrăvița rămâne, în principal, Superliga feminină. Anul trecut, în competiția inter-cluburi, bănățencele au luat medalia de argint. Acum, după tur, sunt pe locul 4. Returul se va disputa la început de 2020.