CSM Lugoj debutează cu dreptul în 2019, chiar dacă mai târziu. Succes cu U NTT Data Cluj

Voleibalistele de CSM Lugoj au câștigat fără mari probleme, la scorul de 3-0, cu U NTT Data Cluj. Gazdele au dominat clar meciul, iar ardelencele le-au pus ceva probleme doar în setul al treilea, pentru un start cu dreptul în noul an pentru elevele lui Ugljesa Segrt.

CSM Lugoj ar fi trebuit să joace două meciuri acasă săptămâna trecută, ambele cu Știința Bacău, dar echipa din Moldova a cerut amânarea atât a jocului de Cupa României, cât și a celui de campionat. Chiar și fără meciuri oficiale în picioare, CSM Lugoj nu a avut mari probleme. În primele două seturi, bănățencele au condus cap-coadă și s-au impus cu 25-18, respectiv 25-14. Clujul a condus în debutul setului trei, dar de la 10-13, CSM-ul a revenit la 16-13 și a luat setul cu 25-18, pentru un succes după 67 de minute de joc efectiv.

Săptămâna viitoare, CSM Lugoj va juca în deplasare pe terenul lui Dinamo.

Sursă foto: facebook.com/pg/CSM-Lugoj-volei