Continuă cursa spre Cupa României! Poli, o nouă victorie

SCM Poli a avut un succes categoric, cu scorul de 32-17, pe terenul celor de la CSU Pitești, în optimile Cupei României. Timișorenii dețin trofeul, iar acum, sunt la trei meciuri distanță de o nouă cupă.

A fost firesc ca Poli să nu aibă probleme, întrucât adversarul a fost unul de ligă inferioară. Timișoara a condus tot meciul, iar la pauză, tabela indica deja 9-17. De altfel, a și fost un prilej pentru ca antrenorul Pero Milosevic să dea șanse celor care au jucat mai puțin până acum. Pentru SCM Poli au marcat: Trif, 9 goluri, Năstăsie, 6 goluri, Neamțu, 5 goluri, Păiuș și Sadoveac, cu câte 4 goluri fiecare, Șomlea, cu 3 goluri, și Irimescu, cu 1 gol, Acsinia a dat cele mai multe goluri ale gazdelor, 6.

Poli va juca din nou joi, în prima etapă din returul Ligii Zimbrilor, acasă, cu Steaua. Tot anul acesta se vor disputa și sferturile Cupei României. Rămâne de văzut ce adversar va avea Timișoara.