Un bărbat din Timiș a murit, miercuri, după ce a căzut de la o înălțime de 30 de metri.
Incidentul a avut loc in localitatea Ianova. Omul urcase pe o antena radio pentru a efectua lucrări.
“Ajunși la fața locului polițiștii au constatat faptul că un bărbat de 53 de ani, a căzut de la o înălțime de aproximativ 30 de metri, în timp ce executa lucrări de mentenanță la o stație de monitorizare spectre radio, rezultând, din nefericire decesul acestuia“, a transmis IPJ Timiș.
Polițiștii au deschis doar penal pentru ucidere din culpă și nerespectarea măsuri legale de securitate și sănătate în muncă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor producerii incidentului.
Comisia Europeană a publicat marți Raportul de convergență pentru 2026, document care evaluează pregătirea statelor membre din afara zonei euro pentru adoptarea monedei unice. Concluzia este că niciunul dintre...
Ioana Toma |
24 June 2026
Ioana Toma |
24 June 2026
Noi echipamente la Spitalul Județean din Timișoara pentru reducerea riscului de infecții
Raluca Pantea |
24 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

