De ieri încep să se vadă clar semnele revoluției urbanistice a primarului Ioan Popa: primii 20 de platani au fost plantați pe malul Bârzavei.
Prima tură de platani, achiziționați la licitație de la o pepinieră din Italia, a fost plantată deja în pământul Reșiței, chiar în zona din apropierea Primăriei și a Centrului Civic. Primul transport a adus 28 de puieți de platan, cu rădăcinile deja în pământ, o a doua tură de 20 de puieți fiind în drum spre Reșița.
[slickr-flickr search=”sets” set=”72157666857278879″]
În total, în această primă fază de amenajare a malului Bârzavei, 70 de puieți vor fi plantați la Reșița.
„Vom demola și chioșcul acela albastru de pe malul Bârzavei, vă asigur eu!”, le-a transmis primarul Ioan Popa grupului consilierilor PSD. „Este mai greu de demolat deoarece fostul viceprimar, Paul Vasile, tocmai i-a prelungit autorizația de funcționare”, a replicat consilierul local Florin Ionescu.
Înainte de închiderea expoziției de la Timișoara, duminică, 28 iulie, de la ora 18.30 va fi organizat un tur ghidat gratuit, o ultimă ocazie de a explora universul creat...
Institutul Oncologic de la Timișoare are autorizație de construire
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281