Un bărbat din Timișoara a murit, vineri, strivit de o locomotivă. Din primele informații, se pare că mecanicul nu a oprit și și-a continuat deplasarea.
Trecătorii au fost cei care au văzut trupul bărbatului pe șine și au sunat la 112. Au transmis polițiștilor de la Transporturi că în apropierea pasajului de cale ferată Piața 700, pe linie s-ar afla un bărbat în stare de inconștiență.
„Ajungând la fața locului, polițiștii au constatat că un bărbat, în vârstă de 52 de ani, a fost surprins și accidentat de o locomotivă, care se deplasa dinspre Gara de Nord Timișoara spre Gara de Est Timișoara, rezultând, din nefericire, decesul bărbatului. În cauză, a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor producerii incidentului”, a transmis IPJ Timiș.
Mecanicul a fost găsit rapid și testat cu alcooltestul, dr rezultatul a fost negativ.
Marius Cătău și-a clădit o carieră la înălțime. La propriu, dar și la figurat, fiindcă ghidează aeronave pe autostrăzile cerului, iar munca aceasta o desfășoară în turnul de control...
Dognecea lansează invitația pentru festivalul sportiv din 1 august!
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281