Adi Bărar, chitaristul și liderul trupei Cargo, a murit, anunță formația pe pagina de Facebook. Artistul era internat la spital în Timișoara de la finalul lunii februarie, după ce a contractat o formă severă de coronavirus.
„Așa intens cum a trăit toată viața pe scenă, alături de public, înconjurat de gândurile voastre bune, așa a luptat pană azi! Dumnezeu să te odihnească, Adi Bărar! 15.01.1960 – 08.03.2021. «Și de-o fi și eu să mor/Nu vreau să vă întristați!/Să cântați și să jucați, până în zori…/Și dacă din când în când/O să mă primiți în gând/VOI FI APROAPE DE VOI!»”, scrie pe pagina formației.
Adi Bărar a fost internat în spital pe 25 februarie, iar foștii săi colegi de trupă au scris atunci pe pagina oficială de Facebook faptul că starea lui este „mai fragilă decât ne-am fi putut închipui”.
Adi Bărar locuia în Timișoara. Fondatorul trupei Cargo a avut COVID-19 și a fost internat în stare gravă, intubat.
CITEȘTE ȘI: Adi Bărar, fondatorul Cargo, internat în stare gravă la spital
Cică ieri, pe la prânz, Nicușor Dan ar fi fost văzut la cumpărături într-un magazin cu articole sportive aduse din Turcia de un comerciant bătrân, care de 35 de...
Roxana Bălan |
28 June 2026
Centre noi de colectare a deșeurilor, funcționale la Reșița din 1 iulie
Ioana Toma |
28 June 2026
TIMIȘ. Fetiță de 10 ani moartă, alta rănită după ce au fost lovite de o mașină
Alina Dragomir |
28 June 2026
Ziua Dunării adună oamenii laolaltă. Moldova Nouă sărbătorește prin mișcare, competiție și relaxare
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

