2020 a început perfect pentru CSM Lugoj, cu un succes clar în trei seturi

CSM Lugoj a început partidele oficiale din acest an cu un succes cu 3-0, obținut pe terenul echipei din Pitești. Formația din Banat, participantă în cupele europene, a dominat clar jocul, cu excepția unor momente din setul al doilea.

Formația din orașul de pe Timiș a început bine meciul și a dominat primul set. Gazdele s-au putut apropia doar la 7-8, dar setul s-a terminat cu 25-19, liniștitor pentru oaspete. Lugojencele au avut un moment prost de joc în debutul setului al doilea, cu destul de multe greșeli, iar argeșencele au profitat și s-au distanțat considerabil. CSM-ul a revenit însă, a egalat la 20 grație Dianei Balintoni și a luat setul cu 25-22. Ultimul set a fost dominat clar de oaspete, care s-au impus cu 25-15, la capătul unui meic cu 74 de minute de joc efectiv.

Formația din Lugoj are din nou ocazia să facă puncte miercuri. Lugojul va juca de la ora 15 acasă cu Medgidia, într-un joc televizat.