Timișoreanul Attila Malnasi, din nou campion național la cross-country

podium maraton ciclism

Ciclistul timișorean Attila Malnasi a câștigat pentru a treia oară consecutiv titlul de campion național la cross-country marathon.

În weekendul trecut, membrii clubului Velocitas au participat la Triada MTB Păltiniș, cel mai important eveniment de ciclism din România.

În cadrul concursului de Cross-Country Olimpic, etapa a doua din Cupa României, sportivii Velocitas au obținut mai multe rezultate remarcabile.

Giulia Pârvu s-a plasat pe locul 3 la categoria juniori feminine și Kocsis Andrei pe locul 5 la categoria juniori masculin

Duminică, în cadrul Campionatului Național de Cross-Country Marathon, competiția a atras 300 de participanți care au avut de parcurs 77 de kilometri cu 3.000 metri diferență de altitudine.

La categoria Master 1, locul 2 a fost adjudecat de Grec Georgian și locul 4 de Sebastian Muntean. Nagy Tiberiu a obținut poziția 5 la categoria Master 2 și Sorin Simu a fost primul la categoria Master 3.

untitled design set 970x90 px 1000x100 edb