Start infernal de sezon! SCM Poli, învinsă fără drept de apel la Turda

Handbaliștii de la SCM Poli au un start cu stângul în Liga Zimbrilor, unde după primele trei runde au acumulat 1 punct. Elevii lui Pero Milosevic au suferit din plin și la Turda, unde au pierdut cu 32-24, după un meci în care în niciun moment nu au dat emoții gazdelor.

Elevii lui Horațiu Gal s-au instalat din primul minut la conducere și acolo au rămas până la final de joc. Turda a avut un ecart clar și pe parcursul primei reprize, diferență micșorată până la pauză cu 14-11. În repriza a doua, Potaissa a ajuns să aibă și un avantaj de zece goluri. Cel mai bun marcator al lui Poli a fost Marius Sadoveac, cu 11 goluri, urmat de Milosevic, cu 4, Năstăsie, cu 3 goluri, Marjanovic și Cîmpan, cu două goluri fiecare, Șomlea și Trif, 1 gol fiecare. pentru Turda, cele mai multe goluri, 8, au fost înscrise de Marius Szoke.

Etapa viitoare, Poli are un nou meci foarte dificil, cu Dinamo. Meciul e programat sâmbătă, de la ora 11.00.