După ce săptămâna trecută am avut parte de temperaturi sub 10 grade, vremea frumoasă din weekend îi scote pe reșițeni la plimbare. Locul potrivit pentru această duminică este pontonul de la Văliug, unde puteți bea un suc și face plajă. Asta pentru că apa nu este încă potrivită pentru o baie relaxantă.
Pontonul de la Casa Baraj s-a deschis încă de la începutul acestei luni, astfel că dacă nu ați optat încă pentru modul în care vă veți petrece ziua, puteți lua în calcul un drum cu mașina sau cu bicicleta până la Văliug. Vremea nu este încă potrivită pentru baie, însă ar fi bine să nu uitați acasă costumul de baie. Puțin bronz de munte nu strică la jumătatea lunii mai. “Astăzi mergem cu bicicleta la Văliug, pentru că nu am făcut prea multă mișcare în această săptămână. Am vorbit cu doi prieteni, care mă vor însoți. Ne oprim la ponton să bem o limonadă, iar apoi ne întoarcem. Planificăm să ajungem înapoi pe la ora 19.00. Cred că va fi o excursie frumoasă, mai ales că pădurea a înverzit, iar afară este frumos”, a spus Caius Serban, un reșițean de 25 de ani.
În Timiș au început discuțiile între actorii politici cu privire la majoritățile care se vor crea în Consiliul Județean Timiș și Consiliul Local Timișoara după intrarea în mandat a...
Județul Timiș la 105 ani. Despre performanțe și recunoștință
Terenul din Blașcovici recuperat de Primăria Timișoara, curățat de gunoaie
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281