CSM Reșița a obținut cea mai categorică victorie a sezonului, 5-0, în deplasare, cu Ocna Mureș, dar rosso-nerii sunt deja ieșiți din ecuația promovării, astfel că în Valea Domanului se fac calcule pentru un viitor nu foarte apropiat.
Cimpoieșu și-a înscris în proprie poartă după jumătate de oră de joc, iar Săulescu a dublat avantajul până la pauză, pentru ca Taciuc, Breșneni și Mustețea să înscrie în partea a doua pentru o victorie categorică și firească, Ocna nereușind să bată pe cineva până acum. Ba mai mult, are un singur punct din 12 meciuri! Lipova merge ceas, e lider detașat și e imposibil de prins, astfel că noul președinte al CSM-ului, Cristian Bobar, face strategia pentru următorii patru ani. „Vom vedea ce se întâmplă până la vară, dar ideea este că încercăm să promovăm de la centrul de copii 2-3 juniori talentați la echipa mare. Nu întâmplător am cerut un mandat pe patru ani. Probabil, în 2-3 ani putem construi un CSM Reșița exact cum a fost în ’96, o echipă alcătuită în proporție de 60% din jucători din Reșița sau din județul Caraș-Severin”, a declarat Bobar.
Universitatea de Vest din Timișoara organizează în 2026, în parteneriat cu COSR, pentru prima dată în România, Conferința Europeană de Psihologie Sportivă. Organizată o dată la doi ani de...
Facultatea de Medicină din cadrul UVVG a atras studenți din aproape 50 de state ale lumii
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281