A refuzat Reşiţa, dar e lider în Liga a III-a!

Alin Artimon a preferat să rămână pe banca tehnică a grupării de la Balta Sărată şi gugulanii sunt pe primul loc în Seria a IV-a din Liga a III-a de fotbal.

FC Caransebeş a ajuns la a cincea victorie în şase meciuri disputate în actuala ediţie de campionat. Elevii lui Alin Artimon au obţinut astăzi un succes la limită, 2-1 (1-0), pe teren propriu, cu Vulturii Lugoj, şi au atins cota 15 în clasament după şapte etape.
Steop a deschis scorul pentru caransebeşeni în minutul 27, dar oaspeţii au reuşit să revină după pauză, egalând prin Radosav, în minutul 66. Bucuria lugojenilor nu a ţinut prea mult, deoarece Negoescu le-a readus pe gazde în avantaj cu un sfert de oră înainte de ultimul fluier al arbitrului.
FC Caransebeş a învins în acest debut de campionat ambele reprezentante ale Reşiţei, Gloria şi Muncitorul, dar şi pe FC Hunedoara, a doua clasată a seriei, astfel că fanii echipei de la Balta Sărată au toate motivele să viseze frumos.