Serbările Cetății la Caransebeș au început cu o zi în urmă, zi în care au luat startul și peste o sută de motociliști din țară și de peste hotare, participanți ai „Cupei Handenduro Regiment 13”.
Concursul internațional de motocilclism a strâns în orașul de pe Timiș și Sebeș peste o sută de motoare, care au impresionat privirile spectatorilor amatori de senzațional. „Cupa Handenduro Regiment 13” a început la ora 16:00, oră la care motoarele concurenților se odihneau înainte de show-ul ce avea să fie unul impresionant.
Motoarele au fost turate pe un traseu improvizat de pe aleea dintre Ștrand și râul Timiș. Caransebeșul a fost pentru o zi centrul internațional al iubitorilor de adrenalină montană. Trasele au constat în probe cu bolovani, lemne și dâmburi periculoase, toate luate cu asalt de motocicliștii obișnuiți cu senzațiile tari.
Concurenții au început ușor, tatonând fiecare obstacol în parte, însă curând au prins curaj și au lăsat publicul cu gura căscată. Show-ul a fost bine primit de către gugulani, ceea ce va transforma acest concurs într-o tradiție de Serbările Cetății.
[slickr-flickr search=”sets” set=”72157631533458059″]
Cetățenii din Cerneteaz se pot înscrie la noul cabinet de medicină de familie din localitate. Primăria Giarmata informează că, din această lună, funcționează un nou cabinet de medicină de...
Bărbat agresiv, scos dintr-un canal din Timișoara de polițiști
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281