Serbările Cetății la Caransebeș au început cu o zi în urmă, zi în care au luat startul și peste o sută de motociliști din țară și de peste hotare, participanți ai „Cupei Handenduro Regiment 13”.
Concursul internațional de motocilclism a strâns în orașul de pe Timiș și Sebeș peste o sută de motoare, care au impresionat privirile spectatorilor amatori de senzațional. „Cupa Handenduro Regiment 13” a început la ora 16:00, oră la care motoarele concurenților se odihneau înainte de show-ul ce avea să fie unul impresionant.
Motoarele au fost turate pe un traseu improvizat de pe aleea dintre Ștrand și râul Timiș. Caransebeșul a fost pentru o zi centrul internațional al iubitorilor de adrenalină montană. Trasele au constat în probe cu bolovani, lemne și dâmburi periculoase, toate luate cu asalt de motocicliștii obișnuiți cu senzațiile tari.
Concurenții au început ușor, tatonând fiecare obstacol în parte, însă curând au prins curaj și au lăsat publicul cu gura căscată. Show-ul a fost bine primit de către gugulani, ceea ce va transforma acest concurs într-o tradiție de Serbările Cetății.
[slickr-flickr search=”sets” set=”72157631533458059″]
Secția de Contencios Administrativ şi Fiscal a Curții Supreme de Justiție pronunță astăzi decizia în cazul primarului Timișoarei, Dominic Fritz! Dosarul lui Fritz de la ÎCCJ, înregistrat pe 6...
Ioana Toma |
18 June 2026
A vrut să scape de gunoaie, la Timișoara, și a primit o amendă de 15.000 de lei
Roxana Bălan |
18 June 2026
Cristian Rădoi |
17 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

