Primul meci, primul punct pentru Stoican!

stoican flavius

CSM Reșița a remizat astăzi, 1-1, pe terenul lui FK Csikszereda Miercurea Ciuc, în a patra etapă din Liga 2 la fotbal.

La primul meci cu Flavius Stoican în postura de antrenor principal, rosso-nerii au scos un punct dintr-o deplasare incomodă, la Miercurea Ciuc. Gazdele au deschis scorul din penalty, în minutul 60, dar Drăghiceanu a făcut dreptate în ultimul sfert de oră, închizând tabela cu un scor corect după aspectul derulării jocului.

CSM Reșița a obținut ce-a vrut din această etapă, n-a pierdut, și abia așteaptă meciul de săptămâna viitoare, cu cea mai slabă echipă a acestui început de campionat, Progresul Spartac, care a cedat în toate meciurile disputate până acum și n-a marcat nici măcar un gol. Cu mențiunea că în această rundă joacă abia mâine, acasă, cu Corvinul Hunedoara.