Pas cu stângul atât în deplasare, cât și pe teren propriu. CSM Lugoj a pierdut primele partide din debutul de play-off

Voleibalistele de la CSM Lugoj au început play-off-ul cu două înfrângeri din care nu au câștigat niciun set. Singura reprezentantă rămasă din Banat în Divizia A1 de volei a cedat săptămâna trecută pe terenul lui CSM București, iar acum a pierdut acasă, cu CSM Târgoviște.

Lugojul nu prea a mișcat în front săptămâna trecută, la București, într-un meci televizat. „Tigroaicele” au câștigat la scorul de 3-0, lejer, după scorul pe seturi de 25-7, 25-17 și 25-20. La o diferență ceva mai mică, dar tot fără set adjudecat a fost meciul pierdut sâmbătă, acasă. De data aceasta, adversarul a fost CSM Târgoviște, echipa antrenată acum de fostul tehnician al Lugojului, Valerijan Luka. Dâmbovițencele au câștigat cu 3-0 după 25-17, 25-18 și 25-20, și 66 de minute de joc efectiv. Bănățencele rămân cu 15 puncte în clasament, toate adunate în sezonul regulat.

Runda viitoare, Lugojul merge pe terenul Științei Bacău. În play-off mai sunt calificate Dinamo și Volei Alba Blaj.

Sursa foto: facebook.com/CSM-Lugoj-volei