Nici în prima deplasare nu a fost cu noroc. Voleibaliștii de la UVT, înfrângere în Maramureș

CSU UVT Timișoara a înregistrat o înfrângere, 0-3, în prima deplasare din acest sezon, pe terenul Științei Explorări Baia Mare. La fel ca și în meciul cu Zalăul, elevii lui Sorin Schiesz au reușit să pună probleme multe mai experimentaților adversari, dar n-au luat nici măcar un set de onoare.

În primul set, Timișoara a condus o mare parte din meci. După ce au egalat la 17, maramureșenii nu au mai lăsat avansul din mână și au terminat setul cu 25-20. Bănățenii au început foarte bine și setul al doilea, dar s-au stins la fel. După un 25-18 al gazdelor, băimărenii au dominat categoric setul trei, terminat cu 25-12. În total, au fost 62 de minute de joc efectiv.

Runda viitoare, CSU UVT Timișoara va juca acasă, la Sala de pe Popa Șapcă, cu Arcada Galați.