Maximum de puncte! CSM Lugoj merge ceas în campionat!

Voleibalistele de la CSM Lugoj au parte de un start de sezon mai mult decât favorabil și rămân cu maximum de puncte și după etapa a treia din Divizia A1 de volei feminin. Formația din orașul de pe Timiș s-a impus cu 3-1 acasă, cu NTT Data Cluj și adună, astfel, 9 puncte.

Seturile nu au semănat deloc unul cu celălalt. Gazdele au jucat foarte bine în primul, terminat cu 25-11, după care, Clujul a început mai inspirat al doilea set. Degeaba s-au chinuit lugojencele să revină, pentru că situația la general s-a egalat după 22-25. A fost echilibru în setul trei, terminat cu 25-18 pentru gazde. În al patrulea set, clujencele au început din nou mai bine, dar de data aceasta, formația din Banat a revenit și a luat ultimul set cu 25-20. În total, au fost 99 de minute de joc efectiv.

Săptămâna viitoare, CSM Lugoj are meci pe terenul celor de la Rapid București.