Primarul Reșiței le-a închis gura celor care au intrat cu talpa la președintele CSM Reșița după ce echipa a retrogradat în Liga 3, în ciuda bugetului generos pe care l-a avut la dispoziție.
Retrogradarea Metalului a fost privită ca un mare eșec și mulți s-au grăbit să ceară plecarea președintelui Cristian Bobar. Primarul Reșiței, Nelu Popa, a tăcut o vreme, a cântărit atent și a anunțat două lucruri pe cât de importante, pe atât de surprinzătoare poate. Bobar rămâne șef în Valea Domanului, iar bugetul clubului se învârte tot pe la pragul de un milion de euro, chiar dacă rosso-nerii au coborât în Liga 3.
„Cristi Bobar nu are cum să plătească pentru retrogradare deoarece el a adus echipa din Liga 3 în Liga 2. E prietenul meu, am mare încredere în el. Cu Dan Alexa sunt convins că vor face treabă bună împreună, că vom reveni după numai un an în Liga 2.”, a declarat primarul Reșiței.
La CSM Reșița nu s-a schimbat doar banca tehnică, s-a schimbat tonul, s-a schimbat și discursul. Pentru prima dată după ani de ezitări, noua conducerea CSM, prin Dorinel Munteanu...
Express de Banat |
09 June 2026
Roxana Bălan |
09 June 2026
1,2 milioane de lei, din bugetul Reșiței, pentru lucrările de pe G.A Petculescu
Express de Banat |
09 June 2026
Informaţiile publicate de expressdebanat.ro pot fi preluate doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.
Vezi termeni și condițiiTel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2025 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281

