Muncitorul Reșița înfruntă campioana în Cupa României

Echipa de futsal Muncitorul Reșița va avea parte de un adversar dificil în optimile de finală ale Cupei României. În urma tragerii la sorți efectuate astăzi la sediul Federației Române de Fotbal, cărășenii se vor afla față în față cu actuala campioană, City’Us Târgu Mureș. Partida este programată în Ardeal, pe 3 martie, la ora 18:00.

Echipa pregătită de Viorel Lolea și Ion Roman se reîntoarce la Târgu Mureș, după ce duminică seara a disputat acolo restanța din etapa a 14-a a Ligii I, cedând cu 1-11. City’Us este o adevărată sperietoare pentru reșițeni, care au încă în minte meciul de campionat din sezonul trecut, când Muncitorul a condus la pauză cu un incredibil 5-0, după o repriză de vis cu goluri spectaculoase, dar a pierdut în final cu 8-6.