Multe medalii pentru Caransebeș. Atleții s-au făcut remarcați la Campionatul Național

Atleții din Municipiul Caransebeș s-au întors cu rezultate bune de la Campionatul Național de Seniori și U 23. Coordonați de antrenorul emerit Cristian Dragomir sportivii au obținut locuri fruntașe, demonstrând încă o dată valoarea secției de Atletism a Clubului Sportiv Școlar, dar și a seniorilor.

Clubul Sportiv a participat cu 4 sportivi, care au concurat la mai multe probe, astfel Hanni Brecica a avut următoarele rezultate: – 400 m: 61,60s – locul 3, 200 m: 27,97s – locul 2. Al doilea sportiv, Ionut Dragomir:s-a clasat la 1.500 m cu timpul 4:28,57 s pe locul 8, iar la 800 m cu timpul  2:12,03 s pe locul 7.

Cei doi sportivi Hanni și Ionut sunt cadeti U18, în primul an cu rezultate bune”, ne menționează antrenorul Cristian Dragomir.

La U 16 Denisa Ludica a obținut următoarele rezultate la 400 m: timp 62,14s – locul 2, la 200m: timp 28,33s – locul 5, iar Lucian Ștefan: la 3.000 m: 10:13,01 s – locul 1, cel mai bun rezultat.

Toți au muncit extraordinar și au obținut rezultate bune, sper ca la competițiile viitoare să confirme începutul bun de sezon. La acest concurs au participat si atleții veterani, care concurează pentru CSM Reșița, sper că în curând vor concura pentru Caransebeș”, a mai spus Cristian Dragomir.

Atleții veterani au avut următoarele clasări: Anca Rada -1.500 m – locul 3, iar la 3.000 m – locul 2, Bebe Rada – 60 m – locul 2, la fel și la 200 m, Marius Popet 1.500m – locul 3, Tiberiu Tamas – 400 m – locul 2, iar la 800 m – locul 3, iar Cosmin Ilie a obținut locul 1 la 400 m și tot locul 1 la 800 m.