Metalul Reșița s-a ținut tare în fața liderului. Echipa lui Cătălin Rufă se reinventează la Snagov

Nedorită în Valea Domanului, Metalul Reșița se reinventează la Snagov. Echipa lui Cătălin Rufă a legat două victorii, cu CS Balotești și ACS Berceni, iar astăzi a ținut piept liderului Ligii a II-a. Mai bine de oră s-a chinuit Chindia să dea gol.

Reduta Metalului a picat abia în minutul 73, când Honciu a profitat de o bâlbâială în careul gazdelor și a deschis scorul. După numai două minute, Metalul a încasat al doilea gol de la Chindia Târgoviște, care s-a impus astfel cu 2-0, revenind pe primul loc, pe care se instalase temporar Juventusul lui Daniel Oprița, după victoria de ieri cu 1-0 în fața Olimpiei Satu Mare.

Metalul: Samoilă – Dănănae, Cioranu, Cr. Dima, Bg. Stancu, Buduroi, Ken Tassin, Seb. Ghinga (cpt.), Bg. Oancea, Rz. Pădureţu, E. Matei. Rezerve: Prvulovic – Cl. Ştefan, I. Dinu, Chira, Bortoneanu, F. Paraschiv, Cr. Ionescu. Antrenor: Mihai Stoica.