Parfumul a mii de narcise au învăluit iarăși comuna cărășeană Zervești. Narcisele au îmbrăcat miresmele de vară și și-au scos frumusețea în văzul soarelui.
Frumoasele narcise sălbatice din Zervești așteaptă să fie vizitate și fotografiate. Fâneața de narcise a devenit renumită prin frumusețea și naturalețea sa sălbatică, și pentru că este o zonă sălbatică, plină de natură care merită ocrotită, aceasta a fost declarată și arie protejată.
Florile se întind pe o suprafață de aproximativ 40 de hectare, pe care narcisa de munte crește spontan, fără a fi influențată de mâna omului, iar în fiecare primăvară florile de mai de la Zervești își fac simțită prezența, chiar dacă mult mai răsfirate decât odinioară. Și anul acesta poienile sunt pline și Comoara Muntilor-trasee montane-Mircea Zahan vă invită la o plimbare în zonă. Se va pleca dimineața, în 12 mai, și returul – seara.
Un bărbat din Măureni s-a trezit cu Poliția la ușă după ce a scos la vânzare pe Facebook mai mulți căței cu urechile cupate! Polițiștii din cadrul Biroului pentru...
Tel./Fax: 0355.429.481
WhatsApp: 0723.101.061
contact@expressdebanat.ro
publicitate@expressdebanat.ro
Reșița, Str. Făgărașului Nr. 10
Toate drepturile rezervate. © 2023 Express de Banat. ISSN 2248 – 1281